Już po raz kolejny nasze organizacje zrzeszone w KSON-ie zorganizowały w ostatni wtorek — 26 maja — Dzień Mamy. Tym razem organizacją zajęło się Centrum Edukacji Zdrowotnej VITA, które to spotkanie ponad 100 mam zlokalizowane zostało w Pałacu nad Wodą w Staniszowie. W sumie za niewielkie składkowe pieniądze otrzymaliśmy maksimum dobrych usług – „to namiastka luksusu” – mówi 75-letnia pani Monika. Na początku spotkania wysłuchaliśmy fragmentu audycji w Radiu KSON z życzeniami dla Mam, a potem tradycyjnie już nasz DJ-mistrz Jurek Dera zaprezentował nam wszystko co świat muzyczny stworzył o Mamach i dla Mam. Gdy się do tego doda wspaniałe jedzenie serwowane przez kuchnię Pałacu nad Wodą i trochę pałacowy entourage, to można powiedzieć, że spędziliśmy siedem godzin w towarzyskim, muzycznym i gastronomicznym fantastycznym klimacie. Były też konkursy z nagrodami, w których wzięły udział m.in. mamy z wielodzietnych rodzin, a wspaniałe nagrody ufundowała “Pracownia Rzeczy Ładnych” PPHU Riposta Waldemar i Małgorzata Rutkowscy, a najbardziej wzruszający był moment ciszy i zadumy, kiedy podnieśliśmy zamknięte oczy do nieba wspominając najcieplej jak tylko można nasze kochane Mamusie. 

Już wkrótce na Jaśkowej Polanie w KSON-ie powitamy tradycyjnie lato, również z poczęstunkiem i muzyką, a tym razem organizatorami tego spotkania będzie 5 pozarządowych organizacji grupujących KSON. Przez wszystkie nasze plenerowe spotkania przewija się myśl: „Bądźmy razem, bo razem można więcej”. I ta dewiza towarzyszy Karkonoskiemu Sejmikowi Osób Niepełnosprawnych przez 25 lat.