W dniu 26 maja 2026 roku na Gali “Gdynia bez barier” dr hab. inż. arch. Marek Wysocki, prof. PG został wyróżniony Odznaką Honorową za zasługi dla samorządu terytorialnego. Odznakę wręczył wicewojewoda pomorski Pan Emil Rojek. Relację z momentu wręczenia Odznaki obejrzeć można na YouTube pod linkiem Gdynia bez barier , czas: 55 min do 64 min.

Profesor Marek Wysocki ponad 20 lat działa na rzecz samorządów i ludzi tam mieszkających. Ponadto jest naszym doradcą i współpracownikiem w zespole ekspertów dostępności — jest Ekspertem ds. Dostępności i Projektowania Uniwersalnego, Członkiem Rady Dostępności, Członkiem Komitetu Monitorującego FEnIKS.

Serdecznie gratulujemy!!!

W załączniku dyplom.